Turbocraft

Міцність у жертву! Скручений кардан, це вдача?

Упевнений, що багато хто бачив моторошні фотографії, на яких сталевий карданний вал зігнутий навпіл або скручений, як цигарковий папір. Побачивши ці фотографії, виникає цілком логічна думка: "Хтось на виробництві вирішив заощадити на металі, адже можна було б використати труби з більш товстою стінкою, і проблема б не виникла".

Чи змова це виробників, які бажають заробити на ваших проблемах? Чи можливо, є реальна причина, чому міцність кардана штучно знижена?

Хочу відразу зазначити, що думка про недостатню товщину стінки труби карданного вала може бути в деяких випадках правильною. Це поширена помилка ремонтників-початківців. Якщо зробити неправильні розрахунки під час заміни труби або зміни довжини карданного вала, такий результат закономірний. Не менш поширеною помилкою є використання звичайної труби. Про всяк випадок нагадаю, труби карданних валів є безшовними, тому що зварювальний шов, який є у звичайній сталевій трубі, є концентратором напруження, і за різкого збільшення навантаження саме зі шва починається руйнування карданного вала.

Розглянуті варіанти можливі тільки під час ремонту. На виробництвах, що займаються виготовленням карданних валів, є досвідчені технологи і конструктори, які точно знають, яким має бути карданний вал. Але ж і у заводських карданів нерідко зустрічається ця “болячка”. Невже все-таки недостатня міцність труби – це усвідомлений вибір? Адже кардани проходять випробування і технічний контроль перед сертифікацією продукції.

Відповідь – так. Конструкцію карданних валів під час проектування розраховують таким чином, щоб кардан міг благополучно зруйнуватися при виникненні певного навантаження. Карданний вал у цьому випадку виступає як запобіжник, який, жертвуючи собою, захищає дорогу трансмісію. Тобто скручений вал – це дійсно для вас удача, тому що в іншому разі ваш ремонт обійшовся б вам у кілька разів дорожче, а наслідки під час аварії були б набагато серйознішими.

Підібрати товщину стінки карданного вала під час ремонту – завдання, що вимагає досвіду і спеціальних знань. Тому рекомендую, за необхідності ремонту карданного вала, звертатися тільки до професіоналів. Наш ремонтний сервіс здійснює відновлення і модернізацію карданних валів, використовуючи європейські технології, перевірені часом. Зверніться до нас, і ми здійснимо ремонт вашого кардана, яким ви залишитеся задоволені.

Послуги Турбокрафт

Скористайтеся послугами професіоналів

Дотримуємося технології ремонту та балансування

Дотримуємося технології ремонту та балансування

Володіємо навичками балансування складних деталей і нестандартного обладнання за необхідним класом точності

Кваліфіковані фахівці

Кваліфіковані фахівці

Мають успішний досвід балансування різних роторів

Обладнаний цех

Обладнаний цех

Маємо парк обладнання для виготовлення необхідного оснащення та усунення дисбалансу вашого ротора

Склад запчастин

Склад запчастин

Використання високоякісних запчастин, які завжди в наявності на складі, дають змогу проводити ремонт за кілька днів.
Edit Template